Pūšaminstrumentu spēle

Pūšaminstrumentu spēles apmācība aizsākās 1970. gadā pie skolotāja Mārtiņa Jauģieša, kurš būdams flautists, mācīja arī klarnetes spēli. No 1975. gada līdz pat 2010. g. par skolotāju strādāja Leontīns Broks (mežrags, trombons, eifonijs, tuba). Vēlāk nodaļai pievienojās Silva Krašauska (flauta) un Andrejs Krašauskis† (klarnete), Imants Sneibis (flauta), Vilnis Borovskis (klarnete), Ēvalds Stapkēvičs (flauta), Juris Gailītis (flauta), Valdis Drulle (klarnete), Emīls Zilberts (klarnete), Ivo Igaunis (klarnete), Dace Dambe (flauta), Vineta Daugavvanaga-Vanaga (flauta), Juris Knābe (mežrags), Māris Āboliņš (trompete), Jānis Kronītis (mežrags), Ivars Birkāns† (flauta, saksofons).

Daudzi šodien pazīstami mūziķi bijuši mūsu skolas audzēkņi: Uldis Zilberts, Kārlis Vanags, Rolands Saulietis, Uldis Ezermalis, Lelde Piļicka, Ģirts Timma un daudzi citi. Nodaļas audzēkņiem ir iespēja piedalīties Rīgas mūzikas skolu apvienotajā simfoniskajā orķestrī, ar kuru jau realizēti vairāki mūzikas projekti gan Latvijā, gan ārzemēs. Skolā izveidots arī pūšaminstrumentu orķestris.

Pūšaminstrumentu spēles izglītības programmu vada trompetists Ēriks Berzinskis.

pusamo_instr_nodala